Pływanie

Już pływam - Piekary 25.11.2017r

    Kolejny sprawdzian umiejętności na progu nowego roku odbył się w podkrakowskich Piekarach gdzie zmagania wróciły po kilku latach przerwy. Gościnna pływalnia „Ojca Dyrektora” sprowadziła na start prawie 300 sportowców z 20 klubów małopolski. Rywalizacja prowadzona była w kategoriach 10-12 lat i obejmowała odcinki 25m każdym stylem oraz wyścigi sztafetowe 4x 25m dowolnym.
Na zawodach nie mogło zabraknąć naszych pływaków którzy z małymi wyjątkami stawili się na zawodach w sobotni poranek. Już na rozgrzewce widać było ogromną determinację i wolę walki. Trener kilka razy studził emocje i apelował o koncentrację.
Starty rozpoczeły zmagania w stylu motylkowym i już na początku widać było że jest bardzo dobrze. Nasi delfiniści spisali się bardzo dobrze. Tymek Dawiec zajął 3m wsród 9- cio latków a pozostali (Kuba Wawro, Michał Nizankowski) zajęli miejsca tuż za podium wsród 10-cio latków.
Po stylu motylkowym na arenę zmagań ruszyły dziewczyny do konkurencji 25m stylem grzbietowym. Bardzo dobrze popłynęła Karolina Czerwiec  wygrywając zmagania wsród dziewcząt, swój debiut zaliczyła też Zosia Głowacka nasza nowa zawodniczka która dopiero rozpoczyna przygodę z pływaniem. Zosia wystartowała bez kompleksów i bardzo ładnie zaznaczyła swój udział w zawodach. Po dziewczynach wystartowali chłopcy i tutaj nasz zawodnik Teodor Dawiec bardzo ambitnie powalczył uznając tylko wyższość kolegi z Krakowa.
W stylu dowolnym swój drugi medal zdobył Tymek Dawiec a zaraz za podium miejsca zajęli Michał Nizankowski i Maciek Zając.
Na koniec najbardziej emocjonujące zmagania sztafet. Na starcie stanęło blisko 40 sztafet.  Drużyny składały się z chłopców i dziewcząt i miały charakter mieszany. Reprezentacja UKP Kmita Zabierzów tworzyli Maciej Zając, Karolina Czerwiec, Kuba Wawro i Michał Nizankowski. Nasza sztafeta walczyła do samego końca o jak najlepsze miejsce na ostatniej zmianie bardo dobrze spisał się Michał Nizankowski który wyprowadził drużynę Kmity na 2 miejsce tuż za mocną sztafetą z Nowego Sącza.
W zawodach wystąpiła też reprezentacja szkółki pływackiej RAK- swimsport. Bardzo ładnie popłynęli: Mateusz Kozynacki, Dawid Radwanek, Remigiusz Majcherczyk, Mateusz Niżnik, Daniel Powroźnik i najmłodszy Janek Gawin. Naszą klasę o profilu pływackim ze szkoły podstawowej w Zabierzowie reprezentowała Zuzanna Wawro. Wszystkim należą się  Ogromne gratulacje za odwagę i dużo zaangażowania podczas zawodów.
             
Już za tydzień kolejny sprawdzian podczas „Soboty Pływackiej” w Miechowie która odbędzie się w niedzielę 3 grudnia. :))

 


GMINNE ZAWODY PŁYWACKIE 
W sobotę 04.06.2016 odbyły się zawody pływackie.

Wzięło w nich 45 zawodników z 7 szkół. Nasi uczniowie zdobyli złote, srebrne i brązowe medale.

 


 

                2 lutego 2016r. w Skawinie odbyły się powiatowe zawody w pływaniu – Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Z naszej szkoły wystartowało 7 uczniów: Oliwia Łękawa (styl grzbietowy), Iga Szczepańska (styl klasyczny), Maksymilian Płusa (styl dowolny), Jan Jaszczuk (styl grzbietowy), Barbara Lipiarska (styl dowolny), Filip Zieliński (styl klasyczny) i Krzysztof Drzymała (styl klasyczny). Do zawodów wojewódzkich, które odbędą się w Nowym Sączu zakwalifikował się Maksymilian Płusa, który na tych zawodach zajął I miejsce i zdobył złoty medal. Świetnie się bawiliśmy i spędziliśmy aktywnie czas. Dziękujemy pani Marcie Kowalik za opiekę i doping w trakcie trwania zawodów.

Filip Zieliński, VIa

Galeria zdjęć

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej