KONKURS CZYTELNICZY

ROZSTRZYGNIĘCIE  KONKURSU

DLA  UCZNIÓW  KLAS  IV-VI

 

„ NAPISZ LIST ZACHĘCAJĄCY

DO PRZECZYTANIA KSIĄŻKI”

 

 ANNA NIEWIAROWSKA 

OLIWIA MARCINKOWSKA

 OLIWIA BARAN

 

Zwyciężczynie  zapraszamy do biblioteki po odbiór nagród.

 


 

I . List Ani Niewiarowskiej.

 

Drogie Koleżanki i Koledzy !

         Na  nadchodzące długie, jesienne wieczory, chciałabym Was zachęcić do przeczytania fantastycznej książki Richarda i Florence Atwater pt. „Pan Popper   i jego pingwiny”. Propozycja moja skierowana jest tak do wytrawnych, jak  i okazjonalnych czytelników. Autorzy zabiorą Was w niezwykłą podróż, pełną zabawnych sytuacji i humoru.

         Aby zachęcić Was do przeczytania tej książki, zdradzę  kilka szczegółów. Książka ta opowiada o tym, jak niespodziewanie spełnia się najskrytsze marzenie jednego z mieszkańców osady „Cicha Woda”. Pan Popper, zwykły malarz pokojowy, od dziecka marzący o wyprawie na Antarktykę, otrzymuje pewnego dnia jej namiastkę wprost do swojego domu. Z rodziną Popperów od tego momentu zamieszkuje Kapitan Cook, co powoduje, że ich dotychczasowe życie staje na głowie. Nowy lokator mieszka w lodowce, godzinami bierze zimną kąpiel w wannie i wyczynia przeróżne akrobacje, przestawiając mieszkanie bohatera do góry nogami. Mimo takiego zachowania Kapitan Cook od samego początku zaskarbia sobie sympatię i przyjaźń pozostałych domowników. Jestem pewna, że każdy z Was chciałby mieć takiego mieszkańca w swoim domu. Ten uroczy osobnik zmienił w sposób zasadniczy spokojne życie rodziny Popperów. Tak hałaśliwego lokatora trudno jest ukryć przed sąsiadami, zwłaszcza gdy znienacka mieszkanie staje się jednym, wielkim lodowiskiem. Ukrywanie Kapitana Cooka wydawało się panu Popperowi nie lada wyzwaniem, nie wiedział jednak, jak bardzo się myli. Gdy do eleganta we fraku dołączyła wybranka jego serca, a ich wzajemna miłość sprawiła, że  pan Popper miał kolejnych dziesięciu lokatorów, dopiero zaczęły się kłopoty.

Jeśli jesteście ciekawi, kim był Kapitan Cook, za czyją sprawą trafił do głównego bohatera i w jaki sposób zmienił życie rodziny Popperów, zajrzyjcie do książki. Gwarantuję Wam, że przeczytacie ją  jednego wieczora i wprawi  ona Was w znakomity nastrój. Jestem pewna, że niezwykłe przygody bohaterów wywołają u Was nie tylko śmiech do łez, ale także wzruszenie. Wyślijcie swoje opinie o tej książce na adres naszej bibliotece. Życzę miłej lektury. Pozdrawiam.

                                                   

Ania Niewiarowska

czytelniczka z klasy 5b

 

 II. List Oliwii Marcinkowskiej.

Droga Natalio !

         Wczoraj panie od biblioteki przygotowały przedstawienie na temat historii pisania listów. Ponieważ coraz mniej osób pisze listy, postanowiłam do Ciebie napisać.                                                 

         Zachęcam Cię do przeczytania bardzo ciekawej książki pt: „Ten obcy”. Ta książka jest przygodowa i realistyczna. Nie jest długa. To lektura w klasie 6. Opowiem Ci krótko o tej książce. Pewien chłopiec ma problemy rodzinne i ucieka z domu. Grupa przyjaciół pomaga mu i przeżywają razem różne, ciekawe przygody. Żeby dowiedzieć się więcej, musisz przeczytać. Warto ją przeczytać.

Jest naprawdę wartościowa. Skłania do wielu przemyśleń na temat zachowania młodych ludzi. Naprawdę polecam!

Pozdrawiam Oliwia!

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej