Nasi uczniowie na Festiwalu Matematyki w Krakowie

Opublikowano: 26-06-2019 | Autor: Administrator

      W dniu 14.06.2019 r. odbył się Festiwal Matematyki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Uczestniczyli w nim uczniowie z kilku szkół z Krakowa i okolic. Z naszej szkoły było 27 uczniów z klas 8a, 8b, 3a gimnazjum i 3b gimnazjum. Wyjazd odbył sie pod opieką nauczycielek matematyki: Anny Ochel, Jagody Klisiewicz-Miki oraz Doroty Baniak.

Festiwal był uroczystym zakończeniem projektu pod nazwą "Eksploratorium Twórczej Matematyki". Zajęcia trwały od godziny 9.00 do 15.30. Uczniowie byli podzieleni na kilka grup, które w kilku salach równocześnie miały zajęcia z pracownikami naukowymi Uniwersytetu. Grupa naszych uczniów wysłuchała dwóch wykładów: "Kości zostały rzucone" pana Karola Gryszki oraz "Od geometrii euklidesowej do teorii wszystkiego" pana Tomasza Szemberga. Oprócz tego odbyły się warsztaty o liczbach zespolonych, tworzeniu prostej Eulera w programie komputerowym Geogebra, tworzeniu liczb za pomocą działań i czerech czwórek czy też turniej gry planszowej Hex.

      Podczas tych kilku godzin uczniowie mieli okazję zapoznać się z zagadnieniami, o których zwykle nie mają okazji usłyszeć na lekcjach matematyki.

 

Dorota Baniak

Galeria zdjęć

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej