NASI UCZNIOWIE ZNOWU W CZOŁÓWCE EUROPEJSKIEJ

Opublikowano: 27-03-2019 | Autor: Administrator

      Wspaniała wiadomość dotarła do nas z odległego Cypru, gdzie w dniach od 13 do 17 marca przebywali uczniowie z naszej szkoły. Wzięli oni udział w Międzynarodowej Konferencji Matematycznej EuroMath 2019 i pomimo ogromnej konkurencji zdobyli czołowe miejsca w swoich kategoriach. W tym prestiżowym matematycznym konkursie braliśmy udział nie po raz pierwszy. W poprzednich latach uczniowie z klas gimnazjalnych kilkakrotnie osiągnęli w nim najwyższe miejsca. 

     W tym roku grupa liczyła ośmioro uczniów z klas gimnazjalnych oraz z wyższych klas szkoły podstawowej. Drużyna przygotowywała się od wielu  miesięcy, aby wziąć udział w trzech konkurencjach konkursowych: prezentacja, plakat i przedstawienie teatralne. Nasi uczniowie fantastycznie przedstawili swoje projekty oraz uczestniczyli aktywnie w prezentacjach konkurentów z innych krajów. Opiekę naukową i przygotowanie do konkursu sprawowały panie Anna Ochel w zakresie matematyki oraz Renata Pędrys od strony językowej. Efektem ich wspólnej pracy jest zdobycie II miejsca za przedstawienie teatralne Math Heist oraz III miejsca za plakat The Prisoner’s dilema. Uczniowskie projekty dotyczyły permutacji oraz dylematu więźnia. W swoich pracach przedstawili oni nowatorskie i badawcze podejście do tych skomplikowanych matematycznych zagadnień.

    Pomimo dużego stresu towarzyszącego wszystkim uczestnikom podczas zmagań konkursowych, wyjazd na Cypr miał dla naszych uczniów drugą znacznie przyjemniejszą stronę. Wszyscy mieli okazję smakować wspaniałych potraw, oglądać piękne widoki i rozmawiać z innymi o matematyce. Wyjazd na konferencję sponsorowała Gmina Zabierzów.  Za to wsparcie oraz umożliwienie grupie wzięcia udziału w konkursie bardzo dziękujemy.

Renata Pędrys

Anna Ochel

Galeria zdjęć

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej