Pierwszy w naszej gminie quest

Opublikowano: 13-02-2019 | Autor: Administrator

Czy chcesz wyruszyć w podróż do przeszłości i poznać historię Zabierzowa w aktywny i zabawny sposób? Jest to już  możliwe! Grupa aktywnej młodzieży z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Zabierzowie stworzyła pierwszy w naszej gminie quest – formę aktywnego poznawania miejscowości poprzez zabawę w poszukiwanie skarbu. Wystarczy pobrać  broszurę z wierszowanymi zagadkami i wskazówkami. Podążając za nimi udać się na spacer po miejscach, które na przestrzeni kilkudziesięciu lat uległy całkowitej transformacji lub znikły z mapy Zabierzowa. Na końcu szlaku umieszczona  jest  skrzyneczka  –  skarb, w której znajduje się pamiątkowa pieczątka, potwierdzająca przebycie całej trasy.

Odwiedź stary dwór!  „Wagonikiem” udaj się  do kamieniołomu! Poznaj historię miejsc obok których codziennie przechodzisz, często nie znając ich dziejów!

Zapraszamy!

Quest do pobrania ze strony:

http://bestquest.pl/quest/powrot-do-przeszlosci.html

 

Opiekunem questu „Podróż do przeszłości”  jest Fundacja Edukacji FunEdu . Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym budżetu gminy Zabierzów w ramach  zadania publicznego z zakresu upowszechniania kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji.

 

Renata Pędrys

Galeria zdjęć

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej