Dzień seniora

Opublikowano: 13-02-2019 | Autor: Administrator

        Dnia 1 lutego 2019 roku mury Zespołu Szkolno - Przedszkolnego przy ul. Kolejowej 15 w Zabierzowie odwiedzili szczególni goście – babcie i dziadkowie. Odpowiedzieli oni na zaproszenie młodzieży, by uroczyście świętować obchodzony po raz piąty w naszym budynku Dzień Seniora.

         Na początku zostały zaprezentowane jasełka pt „Gdzie jest Betlejem? Misterium Wigilijne”. Wcielający się w role uczniowie klasy VIII a SP i III b Gimnazjum, pod opieką katechetów p. Anny Koźbiał i p. Dariusza Płonki przedstawili bardzo poruszającą współczesną wersję oczekiwania na przybycie  Dzieciątka. W kończącym się okresie świątecznym skłonili przybyłych do postawienia sobie następujących pytań: W jaki sposób przeżyłem Święta Bożego Narodzenia? Czy przyjąłem Boga pod swój dach? Występ podsumowała p. wicedyrektor Beata Kęder kierując serdeczne słowa podziękowania i uznania dla uczniów.

        Następnie spotkanie przerodziło się we wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Tej części wydarzenia przewodniczył zespół wokalny pod opieką pana Roberta Wilczyńskiego.

        Niesamowita atmosfera udzieliła się wszystkim obecnym w związku z tym  nasi goście z zabierzowskiego Koła Seniorów zaprezentowali na scenie pastorałki i kolędy, które znali ze swoich szkolnych czasów.

        Wspólnie spędzony czas upłynął radośnie na rozmowach prowadzonych przy herbacie i poczęstunku, o który zadbały p. Joanna Pruszczak i p. Lucyna Czopek wraz ze swoimi uczniami z klas 8 a SP i 3 b Gimnazjum.

        Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również spotkamy się, by nie tylko celebrować czas Bożego Narodzenia, lecz podtrzymywać i zacieśniać więzi międzypokoleniowe.  Teraźniejszość budowana na tradycji i doświadczeniu jest w pełni wartościowa.

 

 

Anna Koźbiał

Joanna Pruszczak

Galeria zdjęć

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej