Małopolski Konkurs Wiedzy o Kulturze i Historii Stanów Zjednoczonych

Opublikowano: 13-02-2019 | Autor: Administrator

Miło nam poinformować, że uczennice klas gimnazjalnych w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Zabierzowie zdobyły drugie miejsce w Małopolskim Konkursie Wiedzy o Kulturze i Historii Stanów Zjednoczonych. Konkurs organizowany jest przez Uniwersytet Pedagogiczny pod patronatem Konsulatu USA w Krakowie. 

W konkursowych zmaganiach rywalizowało ponad 70 uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i licealnych z województwa małopolskiego, którzy w finale konkursu odpowiadali w formie ustnej i pisemnej na pytania przygotowane przez ekspertów z Konsulatu Generalnego USA w Krakowie. Pytania oparte były na materiałach z czasopisma online „Zoom in America”. Uczestnicy wykazali się imponującą wiedzą o amerykańskiej historii, kulturze, geografii i polityce.

Nasza drużyna w składzie Zofia Kawęska, Maura Kopaczewska i Gabriela Walczowska nie tylko znakomicie przygotowała się merytorycznie do konkursu, ale również zadbała o swój image. Barwy Stanów Zjednoczonych stanowiły motyw przewodni ich stroju podczas konkursu i gali wręczenia nagród. Finalistki są uczennicami klasy językowej oraz beneficjentami projektów realizowanych przez naszą gminę w ramach polsko amerykańskiej współpracy Gmin i Miast Partnerskich – takich jak Letni Obóz Języka Angielskiego i Wymiana Młodzieżowa Zabierzów, Poland – Camas, USA.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Renata Pędrys

 

Galeria zdjęć

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej