"Gdzie jest Betlejem? Misterium wigilijne"

Opublikowano: 04-01-2019 | Autor: Administrator

     W dniu 18 grudnia 2018 roku w budynku szkolnym przy ulicy Kolejowej obejrzeliśmy jasełka pod tytułem „Gdzie jest Betlejem? Misterium wigilijne”.
     Było to przedstawienie inne niż zwykle… Akcja znanej wszystkim historii narodzenia Dzieciątka Jezus została umieszczona we współczesnych realiach salonu bardzo bogatych bohaterów, którym, wydawałoby się, niczego nie brakuje. Są bogaci,  wykształceni  dobrze ubrani – prawdziwi  „królowie życia”, pozornie szczęśliwi, pozbawieni trosk codzienności.  
A jednak nie… Pojawienie się pary ubogich wędrowców  proszących o pomoc, o nocleg, gdyż ma im się urodzić dziecko, zmusza „bogaczy” do refleksji nad dotychczasowym życiem. Okazuje się, że to tylko pozory, powierzchowność… Ich życie jest puste i pozbawione sensu. Wcale nie są szczęśliwi.
     O wiele szczęśliwsi są  ubodzy, odrzuceni przez bogatych – skażonych obłudą
i sprawami doczesnymi. To ci biedni, odepchnięci przez zły los ludzie są gotowi i godni, by przyjąć Jezusa.  Piękne i ważne przesłanie miłości bliźniego, radości z narodzenia Pana Jezusa pozwoli nam dobrze przeżyć nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.
Przedstawienie reżyserowali Pani Anna Koźbiał i Pan Dariusz Płonka. W bohaterów wcielili się uczniowie klas VIII a SP i III b Gimnazjum.
Całości dopełniły siostry Kasia i Asia Urbanik  w repertuarze kolędowym (flet  i instrumenty klawiszowe) oraz zespół wokalny pod opieką P. Roberta Wilczyńskiego, który wykonał zarówno  tradycyjne kolędy polskie i obce,  jak i utwory nawiązujące do treści przedstawienia zawierające biblijne przesłanie. Oprawę plastyczną zapewniła P. Anna Sternak.
Było nam miło gościć Dyrekcję Szkoły w osobach Pań: Marty Dudek i Beaty Kęder, które podziękowały aktorom i opiekunom za pracę włożoną w przygotowanie przedstawienia
 i złożyły wszystkim zgromadzonym życzenia świąteczne.

Galeria zdjęć

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej