Ekipa z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Zabierzowie najlepszą szkołą w Małopolsce!!!

Opublikowano: 18-10-2018 | Autor: Administrator

           

    Już po raz drugi Województwo Małopolskie zorganizowało konkurs edukacyjny.
 W tym roku odbywał się pod nową nazwą „MADE IN MAŁOPOLSKA. Co Ty wiesz o Regionie?”. Konkurs skierowany był do uczniów siódmych i ósmych klas szkół podstawowych oraz wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych.
    W konkursie uczniowie mieli okazję wykazać się znajomością regionu Małopolski, jego historii, dziedzictwa kulturowego, tradycji oraz mieszkańców. Tematyka quizu dotyczyła również obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Konkurs obejmował dwa etapy: pierwszy był to quiz internetowy, natomiast drugi i zarazem finałowy etap konkursu połączony został z uroczystą galą.
    Do ścisłego finału – 5 szkół z całej Małopolski - zakwalifikowała się drużyna z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Zabierzowie.
     Zacięta rywalizacja, rozpoczęła się prezentacją o gminie Zabierzów, czyli naszej Małej Ojczyźnie, a potem nastąpiły kolejne konkurencje. Trzeba było znać nie tylko  miejsca i postaci związane z Małopolską, lecz również przepisy kulinarne i utwory muzyczne twórców, którzy w jakiś sposób związani byli lub są z naszym regionem. Emocje sięgały zenitu, zwłaszcza w czasie ogłaszania wyników. Gdy okazało się, że uczennice z klasy 8 a: Julia Janik, Weronika Faryna i Julia Bossowska zajęły I miejsce okrzykom radości i łzom wzruszenia nie było końca. Duma rozpierała również opiekunki dziewczyn: p. Agnieszkę Fila – Bielak i Joannę Pruszczak.
    Nagrodą jest kilkudniowy wyjazd na warsztaty edukacyjne zorganizowane na chorwackiej Istrii. Gratulujemy!!!

Galeria zdjęć

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej