Nie tylko Kamil Stoch wygrywa

Opublikowano: 04-04-2018 | Autor: Administrator

     Już po raz czwarty uczniowie z naszej szkoły reprezentowali Polskę na Międzynarodowej Konferencji EuroMath&EuroScience 2018 dla uczniów od 9 do 18 lat. W tym roku konferencja odbywała się w dniach 07.03. - 11.03.2018 na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Tegoroczna edycja była nadzwyczajna z uwagi na dużą liczbę uczestników, jak również krajów, jakie reprezentowali. Obecni byli delegaci z Meksyku, Korei, Szwecji, Libanu, Iranu, Chorwacji, Czarnogóry, Włoch, Bułgarii, Rumunii, Rosji, Polski, Grecji i Cypru.

W tym roku szkolnym uczniowie postanowili wziąć udział w dwóch nowych konkurencjach, a mianowicie w teatrze i w monologu matematycznym. W ramach teatru matematycznego uczniowie wymyślili sztukę „Mathfix”, nad którą pracowali przez kilka miesięcy na spotkaniach GimZa Club – miłośników języka angielskiego, dopracowując ją do perfekcji. Równolegle na spotkaniach tutorskich pracowano nad monologiem Liczby Erdosa. Opiekę naukową i artystyczną nad tą grupą uczniów sprawowały Panie Renata Pędrys i Anna Ochel. Podczas sesji konkursowej trwającej odpowiednio: teatr - do 12 minut oraz monolog - do 3 minut, uczniowie zaprezentowali swoje projekty oraz odpowiadali na pytania jury.

Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że w kategorii monologu nasza uczennica Gabriela Walczowska zajęła II miejsce w konkursie EuroFactor 2018,
a uczniowie grupy teatralnej zajęli I miejsce w konkursie EuroMath Theatre 2018. 
Nasza młodzież zaprezentowała się wzorowo zarówno od strony merytorycznej,
jak i językowej. Poziom konkursów był naprawdę wysoki. Występowało aż 10 grup teatralnych i 25 uczniów prezentowało swoje monologi. Sesje konkursowe trwały trzy dni, podczas których uczniowie mieli okazję nie tylko porównać się z kolegami z innych krajów, ale również przyjrzeć się ich projektom i pomysłom. Naszym uczniom składamy serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów, a ich opiekunom dziękujemy za poświęcony czas
 i włożony trud.

Jest nam również szczególnie miło obserwować dalszy rozwój i dokonania naszych absolwentów. Dobrze nam znana drużyna Andrzej Szablewski i Radosław Peszkowski zajęła I miejsce w konkursie EuroMath 2018.

Każdy sukces ma wielu ojców. Również i ten nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie ze strony naszej gminy. Dlatego w tym miejscu pragniemy bardzo podziękować Pani Wójt Gminy Zabierzów Elżbiecie Burtan za wspieranie młodych talentów poprzez zasponsorowanie udziału w konferencji całej naszej dwunastoosobowej grupy. Ogromne podziękowania należą się również Fundacji Edukacji i Kreatywnego Rozwoju FunEdu, Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności, zaprzyjaźnionej amerykańskiej szkole Liberty Middle School w Camas oraz dyrekcji Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Zabierzowie.

Mamy nadzieję, że w 2019r. uda nam się wziąć udział w konferencji na Cyprze.

Renata Pędrys i Anna Ochel

 

 

Zwycięska grupa teatralna:

Hubert Gołda

Zofia Kawęska

Gabriela Walczowska

Katarzyna Dulska

  Iga Szczepańska

  Maria Zięba

  Olga Ruta-Kowalczyk

  Jagoda Dutkiewicz

  Urszula Talarek

  Julia Moląg

 

Prezentacja zdjęć

https://photopeach.com/album/t6cciu

 

Zwiastun przedstawienia teatralnego

https://www.youtube.com/watch?v=MUjVqHKnILw&feature=em-share_video_user

 

Galeria zdjęć

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej