Dzień PI

Opublikowano: 04-04-2018 | Autor: Administrator

Jak co roku w dniu 14 marca staramy się w zabawny i słodki sposób przybliżać niesamowitą liczbę PI. Rok temu na terenie szkoły zbudowaliśmy niewielkie „żywe” rozwinięcie tej liczby. W tym roku 13 uczniów wraz z Paniami Anną Ochel i Lucyną Krupą zostało zaproszonych przez mFundację mBanku do Warszawy w celu bicia rekordu Guinnessa w ustawieniu najdłuższej linii osób prezentujących liczbę Pi w szczegółach, czyli po przecinku.

W trochę niesprzyjających warunkach pogodowych na Bulwarach Wiślanych przed Centrum Nauki Kopernik ustawiło się 627 ludzi. Specjalnym dronem obserwatorzy Guinnessa nagrywali film sprawdzający poprawność ustawionego rozwinięcia. Na ostateczne potwierdzenie wpisu rekordu do Księgi Guinessa poczekamy około 3 miesięcy. Do tej pory rekord należał do 520 mieszkańców włoskiego miasteczka Todi.

Oprócz bicia rekordu uczniowie mieli możliwość zwiedzenia bardzo ciekawych wystaw interaktywnych Centrum Nauki Kopernik. Wszyscy wrócili do domów szczęśliwi i ze zdobytym certyfikatem w ręku.

 

Film Dzień PI

https://www.youtube.com/watch?v=IbbWzTVEN4g

Galeria zdjęć

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej