Natalia Kubica-Lupa

Choreograf, tancerz, pedagog. Z wykształcenia magister pedagogiki i psychologii biznesu. Pasja do tańca zrodziła się w niej, gdy miała 8 lat i rozpoczęła naukę w Szkole Baletowej w Krakowie. W 2007 roku, po latach żmudnych ćwiczeń na sali baletowej, uzyskała dyplom tancerza i choreografa. W 2010 r. ukończyła instruktorski kurs tańca jazzowego, prowadzony przez Kielecki Teatr Tańca. W międzyczasie uczestniczyła i nadal uczestniczy w licznych warsztatach tańca jazzowego oraz hip hopu, zarówno w Polsce (Międzynarodowe Warsztaty Tańca Jazzowego w Kielcach, Międzynarodowe Warsztaty Tańca w Poznaniu, warsztaty Egurrola Dance Studio w Warszawie, Summer Dance Intensive w Jarosławcu), jak i poza jej granicami (Centre de DanseduMarais i Studio Harmonic w Paryżu, Pineapple Dance Studio w Londynie). Obecnie właściciel, dyrektor artystyczny i instruktor Szkoły Tańca Frygi Drygi w Zabierzowie.

FRYGI DRYGI

Szkoła Frygi Drygi powstała w 2012 r., jako kontynuacja zajęć tanecznych prowadzonych od wielu lat przy SCKiPGZ przez Natalię Kubicę-Lupę. W ciągu ponad 5 lat udało jej się zachęcić do tańca ponad 200 uczniów w różnym wieku z terenu Gminy Zabierzów. Uczestnictwo w zajęciach daje uczniom możliwość rozwoju kulturalnego, fizycznego i psychicznego, nabycie umiejętności pracy w grupie oraz odpowiedzialności za siebie i innych. Młodzi ludzie odkrywają w sobie pasję, której pragną się poświecić, dzięki czemu mogą konstruktywnie i kreatywnie spędzać czas wolny.  

Ponadto uczniowie FD biorą udział w różnych imprezach tanecznych na terenie naszej Gminy i poza nią. Występowali w Galerii Kakowskiej, a także różnego rodzaju piknikach
i imprezach organizowanych przez naszą Gminę. Co roku wspierają swoim talentem Dni Dziecka, WOŚP, Dni Zabierzowa itp.

FD organizuje również Mikołajki dla dzieci, oraz dwa razy w roku obozy taneczne, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Podopieczni FD dzielnie ćwiczą, by móc na koniec każdego roku wystąpić na prawdziwej scenie teatralnej. W roku 2013 w Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha wystawiono spektakl „Alicja w Krainie Czarów”, okazał się wielkim sukcesem. W 2014 r. udało się podnieść poprzeczkę prezentując taneczną wersję  „Piotrusia Pana” na deskach Teatru Ludowego w Krakowie. W 2015 r. kolejnym osiągnięciem było wystawienie spektaklu „Narnia, magiczna kraina”, którego premiera odbyła się 23.06.2015 r. w Nowohuckim Centrum Kultury, gdzie znajduje się największa z krakowskich scen. Rok 2017 to czas kolejnych wyzwań. Dokładnie dwa lata temu FD przygotowywały się do spektaklu „Mały książę”, który cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że sala NCK okazała się zbyt mała, by pomieścić wszystkich chętnych, chcących podziwiać małych i większych artystów. W ubiegłym roku spektakl taneczny ”W tajemniczym ogrodzie” FD wystawiły dwukrotnie, by każdy chętny mógł go zobaczyć.

 

Frygi Drygi mają już na swoim koncie wiele pokazów i kilka sukcesów tanecznych. Oto najważniejsze z nich.

2015

I miejsce oraz nagroda Grand Prix na X Jubileuszowym  Ogólnopolskim Festiwalu Tańca i Piosenki „Chrzanowska Lokomotywa”, który odbył się 18.04.2015r.
 w Chrzanowie.

II Miejsce na powiatowym konkursie CK-Art. W Gdowie.

I miejsce i Tytuł Talentów Małopolski na Powiatowym Konkursie ”Talenty Małopolski”.

2016

III miejsce w kategorii do 14 lat: taniec współczesny na XI Ogólnopolskim Festiwalu Tańca i Piosenki „Chrzanowska Lokomotywa”.

III miejsce w kategorii od 14 do 20 lat: taniec współczesny na XI Ogólnopolskim Festiwalu Tańca i Piosenki „Chrzanowska Lokomotywa”.

II Miejsce na Młodzieżowym Festiwalu Artystycznym w Krakowie.

2017

I Miejsce na Konkursie Keep Dancing Skawina 2017  w kategorii: taniec współczesny.

II Miejsce na Konkursie Keep Dancing Skawina 2017 w kategorii: taniec współczesny.

III Miejsce na Konkursie Keep Dancing Skawina 2017 w kategorii: taniec nowoczesny.

III miejsce w kategorii do 14 lat Street dance na XII Ogólnopolskim Festiwalu Tańca
 i Piosenki „Chrzanowska Lokomotywa” .

II miejsce w kategorii od 14 do 20 lat Street dance na XII Ogólnopolskim Festiwalu Tańca i Piosenki Chrzanowska Lokomotywa.

Nominacja do Finału Talentów Małopolski w kategorii: taniec współczesny.

I Miejsce oraz Tytuł Talentu Małopolski 2017.

Nominacja  na 37. Małopolskim Festiwalu Artystycznym Młodzieży Kraków 2017.

I Miejsce na 37. Małopolskim Festiwalu Artystycznym Młodzieży Kraków 2017.

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej