WYMIANA Z USA

Opublikowano: 25-01-2018 | Autor: Administrator

Szanowni Państwo !

     Od kilku już lat trwające partnerstwo Gminy Zabierzów z miasteczkiem Camas w USA zaowocowało pomysłem organizowania wymian uczniowskich pomiędzy szkołami w obu gminach. Camas to niewielkie miasto położone na granicy stanów Washington i Oregon, w północno-zachodniej części Stanów Zjednoczonych.
Pragniemy poinformować Państwa o planowanej kolejnej wymianie uczniowskiej, którą organizują w ramach tej współpracy: Gimnazjum im. Jana Matejki w Zabierzowie i gimnazja Liberty Middle School i Skyridge w Camas.
Celem takiej wymiany jest zapoznanie młodzieży z kulturą Stanów Zjednoczonych, doskonalenie sprawności posługiwania się językiem angielskim, a także nawiązanie przyjaźni z rówieśnikami z innego kontynentu.
Wymiana polega na przyjęciu i goszczeniu grupy z USA w rodzinach naszych uczniów. Grupa chętnych uczniów i rodziców z naszej gminy będzie miała możliwość wyjazdu do Camas, USA w następnym roku szkolnym.

Termin pobytu grupy ze Stanów Zjednoczonych w Polsce:
20 czerwca – 30 czerwca 2018

Termin wyjazdu uczniów z naszej gminy do USA:
Czerwiec 2019

Polskie rodziny proszone są o zapewnienie utrzymania (jedzenie i zakwaterowanie) jednemu (lub więcej) uczniowi lub opiekunowi z zagranicy w wyżej wymienionym terminie. Rodzice przyjmujący dziecko zobowiązani są do zapewnienia całkowitej opieki na czas pobytu gościa oraz współpracy z organizatorami przy tworzeniu programu wymiany.

Koszty:
W trakcie przyjmowania uczniów w swoich domach ponoszą Państwo wszelkie koszty związane z zakwaterowaniem, wyżywieniem, ewentualnie zakupem drobnego upominku dla goszczonego ucznia/uczniów.

Koszty wyjazdu córki/syna w ramach wymiany: zakup biletu na samolot + opłacenie wizy do USA (razem około 3 500zł), jeden nocleg w Seattle oraz zwiedzanie miasta (ok 500 zł), zakup drobnych prezentów dla rodzin, kieszonkowe dla dziecka.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w wymianie prosimy wypełnienie formularza oraz zgody (dostępne u p. R. Pędrys oraz na stronie: http://gimzabierzow.wordpress.com/our-projects) i dostarczenie w/w dokumentów do sekretariatu szkoły lub osobiście do p. R. Pędrys - gabinet języków obcych (ul. Kolejowa 15, Zabierzów).

Szczegółowe informacje można uzyskać kierując pytania drogą mailową na adres gimzabierzow@gmail.com, pod numerem telefonu 603305411.

 

Do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy

Relacja z pobytu w USA - czerwiec 2017

Galeria zdjęć

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej