Stanisław Węgrzyn

    12 kwietnia 2017 r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w przedstawieniu baletowym w Operze Krakowskiej przygotowanym przez naszego absolwenta Stanisława Węgrzyna. Spektakl nosił tytuł "Tańczyć, by żyć". Był zwieńczeniem jego wieloletniej nauki w różnych szkołach baletowych. Oprócz Stasia wystąpili w nim jego przyjaciele z Ballett-Akademie der Hochschule fuer Musik w Monachium. 

     Staś przez sześć lat uczęszczał do naszej szkoły. Bardzo wcześnie rozpoczął też naukę w Krakowskiej Zawodowej Szkole Baletowej. Potem kontynuował ją w Studium Baletowym przy Operze Krakowskiej. Tam też dostał pierwszą poważną rolę - w "Halce" Stanisława Moniuszki.

     Po sześciu latach nauki w Krakowie o utalentowanego ucznia upomniała się Warszawa. Staś został uczniem Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza przy Teatrze Wielkim Opery i Baletu. W 2014 r. wyjechał do Monachium, by szlifować swoje umiejętności w Ballett-Akademie der Hochschule feur Musik. Tam jego talent rozkwitł na tyle, że zaczął brać udział w prestiżowych konkursach i odnosić w nich sukcesy. Po wygranej w konkursie w Lozannie wszystkie teatry baletowe świata stanęły przed nim otworem. Staś wybrał The Royal Ballet - Royal Opera w Londynie. Po wakacjach rozpocznie pracę w tym królewskim teatrze.

     Cieszymy się, że mamy tak utalentowanego i wybitnego absolwenta. Życzymy mu największych sukcesów i radości z wykonywanej pracy, która jest jego wielką pasją.

 

Barbara Szawara-Knap    

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej