ŚNIADANIE DAJE MOC

Opublikowano: 27-10-2017 | Autor: Administrator

W roku szkolnym 2017/2018  nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego ŚNIADANIE DAJE MOC.  Jest to program przeznaczony dla klas I-III. Jego organizatorem jest Partnerstwo dla Zdrowia - Danone, Lubella, Biedronka oraz Instytutu Matki i Dziecka.

W czasie zajęć edukacyjnych uczniowie będą zdobywać cenne informacje na temat roli prawidłowego żywienia w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania według Instytutu Matki i Dziecka.

 8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”), ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. Do tej pory dzień ten jest obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej, m.in. w Wielkiej Brytanii. Już od sześciu lat, 8 listopada obchodzony jest Dzień Śniadanie Daje Moc wspólnie ze szkołami z całej Polski. W tym dniu uczniowie sami przygotują w klasach zdrowe śniadanie. Chętne klasy mogą również przystąpić do konkursu i w oryginalny sposób opowiedzieć o przygotowaniach do Dnia Śniadanie Daje Moc.                                                                                                  

Szczegółowe informacje o programie można znaleźć na  stronie www.sniadaniedajemoc.pl

                                                                    

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej